Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.

Našu ponuku stále rozširujeme.

Pre väčší výber môžete sledovať aj naše české  stránky:
www.the-dream-bag.cz

Radi Vaše objednávky zlúčime v jednu, a odošleme za jedno poštovné.

 

 

 

 

  1. Úvod
  2. „Ťapáčky“ (spacie vaky s nohavičkami), alebo keď dieťatko nechce spať pod perinkou, ani v klasickom spacom vaku...
„Ťapáčky“ (spacie vaky s nohavičkami), alebo keď dieťatko nechce spať pod perinkou, ani v klasickom spacom vaku...

 ...potom nám rodičom začína nekľudné spanie a vzniká otázka, ako túto situáciu riešiť ďalej. Okrem zmeny teploty v miestnosti, kde dieťatko spinká, alebo teplého pyžamka môže byť riešením detský spací vak s nohavičkami („ťapáček“), ktorý je vyrobený práve pre tie detičky, ktoré si perinku v noci odkopávajú a v klasickom spacom vreci je im "tesno".

Spacie vaky s nohavičkami, alebo „ťapáčky, dupačky“, sú vyrábané predovšetkým pre detičky, ktoré neznesú byť zapnuté v klasickom spacom vaku a potrebujú cítiť viac voľnosti pre kopanie nožičkami. V „ťapáčiku“ preto môžu vystrčiť chodidlá von a ďaleko ľahšie sa v ňom hýbať a chodiť, než v klasickom spacom vrecúšku. To znamená, že keď ich pred spaním oblečiete do spacieho vrecúška s nohavičkami, môžu v ňom ešte krásne a pohodlne ťapkať, sedieť, hrať sa, alebo sa len prevaľovať zo strany na stranu. Akonáhle dieťatko zaspí, stačí mu len pretiahnuť nohavičky cez chodidlá a v ten moment sú aj chodidlá schované v teple vo vnútri vrecúška.

A pokiaľ máte doma škriatka, ktorému by sa ani v noci pri spinkaní nepáčilo mať nôžky vo vnútri spacieho vaku, môžete mu chodidlá nechávať vonku, a podľa potreby obliecť vhodné ponožky. Drobčekovi tak zostane možnosť voľnejšieho pohybu nožičiek aj v noci. Alebo môžete vybrať protisklzovú variantu spacieho vaku s nohavičkami. Takýto vrecúško má koniec nápletov vyrobený tak, aby sa z neho dala vytvoriť akási ponožka (ktorá je zo spodnej strany opatrená protišmykovým materiálom). 

Ak budete zvažovať výber spacieho vaku s nohavičkami, majte prosím na pamäti, že veliskost spacieho vaku je treba vyberať podľa výšky dieťaťa, nie podľa veku. Naše odporúčanie ako vybrať vhodnú veľkosť spacieho vaku s nohavičkami nájdete v tejto tabuľke.
Väčšinou sa neoplatí kupovať spacie vrecúško tzv.na vyrastenie. Zdieľame nielen našu vlastnú skúsenosť, ale aj niekoľkých ďalších rodín, ktoré si tiež vybrali „ťapáčik“ na prvý pokus nie celkom vhodne.

 

      

 

Pre väčší výber môžete sledovať aj naše české  stránky www.the-dream-bag.cz

Radi Vaše objednávky zlúčime v jednu, a odošleme za jedno poštovné.

© 2019-2023 Petra Ďurkove | info@vakynaspanie.sk | +420 777 610 855 | Výhradné zastúpenie pre detské spacie vaky Schlummersack/Slumbersac ČR, SK
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk