Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.

Našu ponuku stále rozširujeme.

Pre väčší výber môžete sledovať aj naše české  stránky:
www.the-dream-bag.cz

Radi Vaše objednávky zlúčime v jednu, a odošleme za jedno poštovné.

 

 

 

 

  1. Úvod
  2. Ako vybrať správne spacie vrece / vak pre batoľa a predškoláka?
Ako vybrať správne spacie vrece / vak pre batoľa a predškoláka?

Vyberáte pre svoje dieťatko, ktoré je práve vo veku batoľata, alebo predškoláka, jeho prvý spací vak? V takom prípade Vám odporúčame prečítať si najprv článok o výbere spacieho vaku pre miminko. Dočítate sa tam tie najzákladnejšie princípy, ako správne vybrať spacie vrece/vak a prečo. Odporúčania a rady z toho článku sú základom dobrého výberu spacieho vaku pre akékoľvek staré dieťa.

Keď už máme doma ratolesti, které vyrástli z miminkovského obdobia, vieme o nich každým dňom o niečo viac. To platí i v znalostiach ich nočnej aktivity, spánku a teplotného komfortu.

Pre väčšie deti už je teda ďaleko jednoduchšie zvoliť správnu teplotnú variantu spacieho vaku, než pre malé miminká. S pribúdajúcim vekom dieťaťa totižto vieme, či uprednostňuje skôr teplejšie, alebo chladnejšie prostredie, a čo je mu vlastne najpríjemnejšie.

U batoliat, ktoré už v noci neprebaľujeme, môžeme vyberať zapínanie spacieho vaku podľa polohy, v ktorej dieťatko najčastejšie spinká. V prípade,že spinká najviac na boku a my nechceme, aby malo pod sebou zips, vyberieme spací vak so zipsom v strede. Ak spinká naše batole na brušku, alebo na chrbátiku, môžeme pre neho vybrať variantu so zipsom na boku. Naše spacie vaky sú aj pre možnosť výberu zapínania vyrobené pre čo najväčší komfort detí, ktoré v nich spinkajú. Hlavne preto je vo vnútri spacieho vaku v okolí zipsu lem látky, ktorý v zapnutej polohe zips prekrýva a deti tak zips nechladí ani nijako netlačí.

Tým najkrajším na výbere spacieho vreca/vaku pre batoľatá a predškolákov je ale bez výhrad výber samotného motívu. Deti v tomto veku už majú svoje záujmy, páčia sa im určité farby, autá, zvieratká, kvietky atď… A ako je každé dieťatko iné, snažíme sa dať každému možnosť vybrať si motív, ktorý by sa jemu samotnému páčil najviac.

A keď v sebe vy rodičia nájdete ešte kúsok tej krásnej detskej fantázie a vymyslíte o danom motíve nejaký príbeh, alebo rozprávku, to len poznáte, čo taký spací vak s trochou fantázie dokáže urobiť radosti.

Je veľa detí, ktoré nechodia rady spinkať, v izbičke sa boja, alebo sa im len nechce byť samým. Každý kúsok pocitu bezpečia, ktorý spacie vaky deťom dávajú, pre nich mnoho znamená a pomáha im prekonávať tieto obavy.

Dúfame, že sme Vám i týmto článkom o niečo priblížili výber spacieho vaku pre Vaše batoľa, alebo predškoláka. A snáď tieto informácie, ktoré ste z našich článkov získali, Vám dávajú zmysel a sú pre Vás zrozumiteľné.

Pokiaľ ešte nemáte jasno a radi byste sa poradili o výbere spacieho vaku pre svoje dieťatko, neváhajte sa na nás kedykoľvek obrátiť. Sme tu pre Vás.

 

Majte kľudné noci a krásne dni plné pohody a zdravia J

Petra s rodinou

Pre väčší výber môžete sledovať aj naše české  stránky www.the-dream-bag.cz

Radi Vaše objednávky zlúčime v jednu, a odošleme za jedno poštovné.

© 2019-2023 Petra Ďurkove | info@vakynaspanie.sk | +420 777 610 855 | Výhradné zastúpenie pre detské spacie vaky Schlummersack/Slumbersac ČR, SK
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk