Našu ponuku stále rozširujeme.

Pre väčší výber môžete sledovať aj naše české  stránky:


www.the-dream-bag.cz

Radi Vaše objednávky zlúčime v jednu, a odošleme za jedno poštovné.

 

 

 

 

 1. Úvod
 2. THE DREAM BAG
 3. Praktické informácie pre vás

PRAKTICKÉ INFORMÁCIE PRE VÁS

Bezpečnosť na prvom mieste

 • detské spacie vaky The Dream BagTM nikdy nepoužívajte s ďalšími prikrývkami alebo dečkami
 • tabuľku uvedenú vyššie pre výber vhodného TOG vnímajte len ako základný návod, vždy kontrolujte, či sa dieťa neprehrieva
 • detské spacie vaky The Dream Bag udržujte v dostatočnej vzdialenosti od ohňa

 

Použité vlákna a inštrukcie k praniu

 • detské spacie vaky The Dream Bag sú vyrobené v niekoľkých materiálových prevedeniach, informácie o použitých materiáloch nájdete v popise v každom spacom vaku
 • vnútorná vrstva všetkých spacích vakov The Dream BagTM je vždy vyrobená zo 100% bavlny
 • u jednotlivých teplotných koeficientov sa líši množstvo použitej vypchávky, ktorá je vždy vyrobená zo 100% polyesteru
 • detské spacie vaky The Dream Bag perte naruby, ako farebné prádlo
 • pred praním se uistite, že zips i pútko s patentkou sú zapnuté, predídete tým prípadnému nežiadúcemu zachyteniu týchto častí v bubne práčky a poškodeniu spacieho vaku The Dream Bag

 

   FAQ, alebo praktické informácie v odpovediach

Aké sú zásadné rozdiely medzi klasickými spacími vakmi a „ťapačkami“?

Klasické spacie vaky:


+ vydržia dieťatku dlhšiu dobu

+ pokojným deťom môžete kúpiť vak väčší a nebýva to problém

+ rýchlejšie uloženie dieťatka do vaku

+ môžete si vybrať aj spací vak v cestovnom prevedení

+ sú vyrábané vo veľkostiach:

0-6 mesiacov/70cm, 6-18 mesiacov/90cm, 12-36 mesiacov/110cm, 3-6 rokov/130cm, 6-10 rokov/150cm

          

„Ťapačky“, alebo spacie vaky s nohavičkami:

+ ideálne pre aktívne deti, ktoré sú neustále v pohybe

+ väčšinou ich znesú aj deti, ktoré majú problém spať pod perinkou alebo v klasickom spacom vaku

- nie je vhodné kupovať „ťapačky“ väčšie, pretože látka naviac je potom prekážkou pre pohodlný voľný pohyb a chôdzu

- vydržia dieťatku na kratšie obdobie

+ sú vyrábané vo veľkostiach:

12-18 mesiacov/80cm, 18-24 mesiacov/90cm, 24-36 mesiacov/100cm, 3-4 roky/110cm, 5-6 rokov/120cm  

 

 

Aký je rozdiel v spacích vakoch so zapínaním uprostred a po boku?

Zips uprostred:

+ Vám umožnia už pripraveného drobca rýchlejšie uložiť do spacieho vaku.

+ Viac vyhovuje deťom spinkajúcim na boku.

Mamičky akčných a veľmi aktívnych detí ich uprednostňujú, pretože sa vak ľahšie a rýchlejšie zapína, keď sa drobci zmetajú a kopú nožičkami.

Je menej praktický pre manipuláciu s drobcom, napríklad pri nočnom prebaľovaní alebo prezliekaní.

Na ramienkach nemá rozopínanie na patentky a teda sa nedá ani rozložiť do jednej roviny.

Zips po boku:

+ Jednoduchá manipulácia aj s tými najmenšími bábätkami. Spací vak môžete po rozopnutí celého zipsu a všetkých patentiek (vrátane tých na ramienkach) rozložiť do jednej roviny. Drobca tak môžete v spacom vaku ľahšie prebaliť alebo prezliecť.

Viac vyhovuje deťom spinkajúcim na chrbátiku alebo na brušku.

 

O trochu dlhšia doba uloženia drobca do vaku. Deti často predlžujú dobu zapínania bočného zipsu vystrkovaním nožičky do strany, von zo spacieho vaku, do dráhy zapínania zipsu.

Obidve varianty zapínania spacích vakov majú svojich priaznivcov. Mnoho mamičiek by nekúpila tú opačnú variantu, než ako má doma. Vždy najviac záleží na zvyku, a hlavne na tom, čo vyhovuje najviac Vám a Vašej ratolesti. Nedá sa preto povedať, ktorý variant je lepší.  

Ako zvoliť správny teplotný druh (TOG) spacieho vaku?

Na túto otázku je ťažké odpovedať pár slovami. Pokúsime sa Vám ale čo najstručnejšie priblížiť skúsenosti naše, ale aj iných mamičiek, ktoré používajú spací vak od nás, a s ktorými sme stále v kontakte.

Zvolenie TOG podľa oblečenia:

Ak je Vaše dieťatko zvyknuté spinkať napr. v pyžamku (dlhé nohavičky aj rukávy) a to celoročne, musíte to brať do úvahy. V takom prípade je potom vhodné voliť podľa teploty v miestnosti, kde spinká, napr. na leto letný (1Tog) alebo extra tenký letný (0.5Tog) spací vak, a na zimu zase celoročný (2.5Tog) alebo zimný (3.5Tog) spací vak.

Zvolenie TOG podľa teploty v miestnosti:

Ak Váš drobec vie spinkať v rôznom oblečení, môžete výber spacieho vaku voliť viac podľa teploty v miestnosti napr.:

 

Spacie vaky bez rukávov

 

Spacie vaky s rukávmi:

Ak ich používame aj na spinkanie do postieľky, deti do nich obliekame zásadne menej, aby sme ich neprehriali. Väčšinou ak zvolíte TOG podľa teploty v miestnosti, kde dieťatko spinká, stačí do vaku len jedna vrstva oblečenia (body alebo pyžamko s dlhými rukávmi a nohavicami - vždy podľa teploty).

 

Berte, prosím, všetky vyššie napísané odporúčania len informatívne. Pokiaľ si nie ste istí so správnym výberom vaku pre Vaše bábätko, batoľa alebo predškoláka, neváhajte nás kontaktovať.

 

Odporúčania od výrobcu ako správne používať rôzne TOG teplotné koeficienty nájdete nielen tu na našich stránkach, ale tiež ich dostanete ako súčasť balenia, do ktorého je vak zabalený.

 

Je potrebné deti v spacích vakoch ešte prikrývať?

Nie, nie je. Deti majú v spacích vakoch obmedzený pohyb, a preto hlavne z bezpečnostných dôvodov sa nesmú deti spinkajúce v spacom vaku ďalej prikrývať. Detské spacie vaky sa zámerne vyrábajú v niekoľkých teplotných druhoch (celoročné, letné, zimné, extra tenké letné) a pokiaľ zvolíte pre svoje dieťatko ten správny druh podľa teplotných podmienok, ktoré má v izbe, kde spinká, myšlienka ďalšieho prikrývania Vás ani nenapadne :)

Stačí nám jeden spací vak v danej veľkosti?

Na túto otázku nie je jednoznačná odpoveď. Pre jej zodpovedanie veľa záleží na deťoch samotných.

deti, ktorým nevadí, keď v dobe, keď sa vak perie a suší, spinkajú výnimočne pod perinkou. Ale sú aj deti, ktoré spací vak na noc vyžadujú a je pre ne problém zaspať bez neho.

Ak máte sušičku a ste schopní spací vak do ďalšieho spinkania vysušiť, potom Vám určite postačí jeden vak. Pohodlnejšie ale je mať na striedanie vaky dva.

Môžem svojmu dieťatku zámerne zaobstarať väčšiu veľkosť spacieho vaku?

Samozrejme, rozhodnutie je vždy na Vás, ale zatiaľ sa nám ako odpoveď na túto otázku osvedčilo základné pravidlo:

-         deti, ktoré sú pokojné, pohybovo nie sú moc aktívne, tak u týchto nebýva problém s tým, keď majú spací vak na vyrastenie a majú ho dlhší.

-         živé, neposedné, akčné deti väčšinou neznesú, keď majú spací vak pod nožičkami dlhší. Tá dĺžka spacieho vaku, ktorá je pod nožičkami naviac, ich obmedzuje v ľahkom pohybe a im sa to nepáči.

Dôležité je vždy dobre zvážiť, aby dieťatko do väčšieho spacieho vaku nemohlo vkĺznuť.


 

Môžem používať spací vak s rukávmi na spinkanie v postieľke?

Áno, pokiaľ bude dieťatko v spacom vaku optimálne oblečené a bude mať v miestnosti, kde spinká, vhodnú teplotu, aby nedošlo k jeho prehriatiu.

V spacom vaku s rukávmi sú deti celé pekne v teple, čo je jeho hlavná a nesporná prednosť. S tým ale súvisí fakt, že deti majú v takomto spacom vaku menší priestor pre využitie vlastnej termoregulácie. Preto je kladený vysoký dôraz na správne použitie týchto spacích vakov pri spinkaní v uzatvorených miestnostiach a v aute.

 

 

 

 

Aký je rozdiel medzi detským spacím vakom a detským spacím vrecúškom?

Žiadny :)

Niektorí ľudia sú zvyknutí používať slovné spojenie detský spací vak, iní používajú detské spacie vrecúško, v skutočnosti majú ale na mysli to isté. Ani my nie sme jednoznačne pre ten či onen výraz, preto sa na našich stránkach často dočítate o detských spacích vakoch, ale aj o detských spacích vrecúškach. Mnoho ľudí používa pre tú istú vec tiež slovné spojenie spacáčik alebo spacák pre bábätko, vak na spinkanie, detské vrece na spinkanie, spacák pre dojčatá, spací vak pre bábätká, detský vak do postieľky, spacák pre malé deti a mnoho ďalších výrazov, ktoré ale vo väčšine prípadov vystihujú ten istý produkt.

Spacie vaky sú vyrábané v rôznych modifikáciách, bez rukávov, s rukávmi, na cestovanie do autosedačiek, do kočíkov, vždy ide ale v základe o rovnakú vec :)

 


Dve otázky, ktoré nepatria medzi tie najčastejšie kladené, ale boli by sme radi, aby ste na ne poznali odpoveď:

Vybrali sme zlý spací vak, môžeme ho vymeniť?

Áno, samozrejme. Pokiaľ je spací vak v pôvodnom neporušenom stave, napr. iba po vybalení a opätovnom zabalení do originálneho obalu, nie je pre nás najmenší problém Vám ho vymeniť. Ak budete mať tento problém, neváhajte nás kontaktovať a my s Vami všetko čo najskôr vyriešime.

 

Na spacom vaku sa nám niečo nezdá. Ako prebieha reklamácia v praxi?

Najskôr nás, prosím, kontaktujte a pokiaľ je to možné, pošlite nám fotku so stručným popisom problému. Reklamácie riešime okamžite. Budeme Vás kontaktovať čo najskôr, a v závislosti od problému Vám navrhneme riešenie (od výmeny až po vrátenie peňazí). Snažíme sa situáciu vždy vyriešiť tak, aby ste mali k dispozícii nový spací vak čo najskôr.

 

 

Pre väčší výber môžete sledovať aj naše české  stránky www.the-dream-bag.cz

Radi Vaše objednávky zlúčime v jednu, a odošleme za jedno poštovné.

© 2019-2020 Petra Ďurkove | info@vakynaspanie.sk | +420 777 610 855 | Výhradné zastúpenie pre detské spacie vaky Slumbersac a The Dream Bag ČR, SK
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk